সঁচা ভাল পোৱাত কোনো বাধা নাহে।


2020 চনৰ শীত কালৰ এটি ৰাতিপুৱা সীমাত শত্ৰু ৰ লগত হোৱা গুলিচালনাত  বিক্ৰম গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল।
 ঘটনাটোৱে তেওঁৰ দুই হাত-ভৰি কাঢ়ি নিছিল আৰু ২৩ বছৰীয়া ভাৰতৰ বীৰ সামৰিক জোৱানজনৰ জীৱন চিৰদিনৰ বাবে সলনি কৰি দিছিল। চিকিৎসালয়ত আঘাতৰ পৰা আৰোগ্য হোৱাৰ সময়ত, বিক্ৰমে তেওঁৰ হাত-ভৰি যোৱাৰ বেদনাদায়ক উপলব্ধিৰ সন্মুখীন হৈছিল। তেওঁ এই সত্যৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হৈছিল যে তেওঁ গোটেই জীৱন আনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল হ'ব। এইটো কেৱল তেওঁৰ বাবেই নহয়, তেওঁৰ সমগ্ৰ পৰিয়াল আৰু বিশেষকৈ তেওঁৰ দীৰ্ঘম্যাদী প্ৰেমিকা হিমাৰ বাবেও এক অবিশ্বাস্য কঠিন পৰিস্থিতি আছিল। কিন্তু তেওঁক কেতিয়াও এৰি দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে, বিক্ৰমৰ জীৱনত হিমা স্তম্ভ হৈ পৰিছিল। তাই তেওঁক আৰোগ্য হোৱাত সহায় কৰিছিল আৰু এই অবিশ্বাস্য প্ৰত্যাহ্বানপূৰ্ণ সময়ত তেওঁৰ যত্ন লৈছিল।

বিক্ৰমৰ দ্ৰুত আৰোগ্যত হিমাই গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিছিল। তাই কেতিয়াও তেওঁৰ কাষৰ পৰা আঁতৰি যোৱা নাছিল আৰু তেওঁক যথেষ্ট সহায় কৰিছিল । যেতিয়া বিক্ৰম কৃতিম অঙ্গৰ সৈতে পুনৰ খোজ কাঢ়িবলৈ শিকিছিল তেতিয়া তেওঁ তেওঁৰ  প্ৰেমিকা হিমাক বিয়াৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল আৰু তেওঁলোকৰ বিয়া হৈছিল। এইটো এটা অবিশ্বাস্যভাৱে অনুপ্ৰেৰণাদায়ক প্ৰেম কাহিনীৰ এক সুন্দৰ সমাপ্তি যিয়ে দেখুৱায় যে ইজনে সিজনক সঁচাকৈয়ে ভাল পালে তেওঁলোকৰ মাজত কেতিয়াও একো বাধা হৈ থিয় হ'ব নোৱাৰে।

Post a Comment

Previous Post Next Post